Nie namawia, nie przekonuje, ale w delikatny sposób prowadzi Czytelnika przez różne obszary życia człowieka

Książka „Życie i zdrowie masz tylko jedno” autorstwa Violetty Wróblewskiej nie zawiera konkretnych instrukcji czy kroków, jak postępować w konkretnych sytuacjach, bo autorka książki – psycholog, terapeutka, psychocoach i nauczyciel akademicki – wie, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny i nie można do każdego zastosować tego samego modelu działania.

Tylko indywidualna refleksja Czytelnika nad treścią książki „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, co z tego co przeczytałam/em wybieram, co wdrożę do swojego życia, co będzie najbardziej mi przydatne w tym momencie mojego życia, może mu pomóc pójść w życiu do przodu lub zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu, aby wszystko przemyśleć.

Autorka książki nie naciska, nie namawia, nie przekonuje, ale w delikatny sposób prowadzi Czytelnika przez różne obszary życia człowieka. Zachęca, aby nie zamykać się we własnej, dotychczasowej filozofii życia, własnym światopoglądzie, ale badać i odkrywać nowe lądy, smakować nowe rzeczy, sprawdzać, co nam najbardziej odpowiada i co do nas pasuje.

Jest przeciwniczką narzucania sobie czegoś, co nie jest zgodne z naszymi głęboki potrzebami, wartościami, zdrowymi przekonaniami, motywacjami, osobowością czy temperamentem itd. Wręcz przeciwnie zachęca do ich odkrycia, dzięki różnym ćwiczeniom i pytaniom zawartym w książkach: „Życie i zdrowie masz tylko jedno” i  „Studium sztuki lepszego życia”.

Każdy powinien podążać za głosem swojego serca. Książki powinny stanowić inspirację i pomagać w rozeznaniu potrzeb własnego serca. Powinny poszerzać światopogląd. Ale nie pełnić rolę nieomylnego guru.

Książki, „Życie i zdrowie masz tylko jedno” i  „Studium sztuki lepszego życia”, autorstwa Violetty Wróblewskiej zachęcają do samodzielnego myślenia i skonfrontowania go z różnymi naukowymi odkryciami i punktami widzenia różnych autorów książek o tematyce psychologicznej, duchowej, medycznej i innej, które przedstawia autorka.

Pomagają prowadzić życie, w którym jest miejsce na najważniejsze wartości życiowe i harmonię. W którym jest czas dla bliskich, na przyjaźń, miłość i pasję życia.

Autorka książek jest przeciwniczką bycia zagorzałą zwolenniczką jakiś konkretnych idei czy filozofii i przywiązywania się do nich, bo to może mocno ograniczać rozwój osobisty i duchowy.

Radzi, aby na swojej drodze życiowej zostawiać wszystkie poglądy, schematy myślenia i przekonania, które nie są już nam potrzebne, bo są dla nas obciążeniem i nie przywiązywać się bardzo do własnych poglądów i punktów widzenia, unikać wąskiego myślenia i ciasnoty poglądów. Zachęca, aby mieć szerokie horyzonty myślenia.

Zanim autorka wydała swoje książki, przeczytała ona setki różnych książek, aby w sposób jak najbardziej obiektywny zaprezentować treści, które odnoszą się do różnych dziedzin życia człowieka. Na napisanie książek poświęciła 5 lat.

Informacje o autorce książek „Życie i zdrowie masz tylko jedno” i „Studium sztuki lepszego życia” znajdziesz na stronie internetowej: www.psychologwarszawa.biz.pl, a opinie o książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno” na stronie:
http://psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>