Do kobiet cierpiących na depresję i stany lękowe

Może stawiasz sobie zbyt duże wymagania, którym nie potrafisz sprostać, może Twojemu, codziennemu życiu towarzyszy nadmiar stresu i frustracji. Może cierpisz na bezsenność, zmęczenie w ciągu dnia, depresję i stany lękowe. Pośpiech i kariera nie pozwalają Ci się zatrzymać w biegu i odetchnąć. Obsesyjne zakupy i sprzątanie oraz niszczenie siebie są Ci dobrze znane. Może masz zaniżoną samoocenę i niskie poczucie własnej wartości. A może pod wpływem stresu stale sięgasz po jedzenie, którego nadmiar przyczynia się do otyłości.

Może stale jesteś na lekach przeciwdepresyjnych lub obniżających lęki, które pozwalają Ci jakoś funkcjonować, to znaczy wstać, pracować i jakoś dotrwać do końca dnia. Może stale bierzesz tabletki, aby wyrównać swój nastrój. A może bierzesz tabletki, aby poczuć stany euforyczne.

Ale warto wiedzieć, że leki, które są przyjmowane przez dłuższy czas, często latami, bez pracy samodzielnej nad sobą lub z pomocą psychologa czy terapeuty, nie zapewnią Ci pełni życia. Tylko przeżycie z dnia na dzień w codziennej rzeczywistości. Życie na lekach przez długi czas, bez rzetelnej i konsekwentnej, codziennej pracy nad sobą, daje poczucie iluzji i sztuczny, bo na bazie chemii, spokój. Owszem preparaty serotoninowe mogą nieść pomoc terapeutyczną w szczególnych przypadkach, lecz nie zastąpią poznania przyczyny problemu i pracy z czynnikami stresującymi, które leżą u podstaw lęków czy depresji. Ponadto mają wiele skutków ubocznych, gdyż w sposób sztuczny wpływają na metabolizm, układ hormonalny i gospodarkę energetyczną mózgu. Są drogą na skróty.

Tylko długotrwała, systematyczna praca nad sobą, swoimi błędnymi wzorcami myślowymi, negatywnymi emocjami, wspomnieniami i wyobrażeniami, zmierzająca do lepszego poznania siebie, wzrostu samoświadomości, która nie odsuwa człowieka od niego samego i nie zadaje mu przemocy, nie odsuwa go od jego bólu psychicznego, odczuwania ciała, emocji, cierpienia, świadomości bycia tu i teraz, jest w stanie uzdrowić człowieka.

Jeżeli ze względów finansowych czy osobistych nie możesz skorzystać z terapii psychologicznej, to nie oznacza, że w żaden inny sposób nie możesz sobie pomóc. Jest taka książka pt. „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, autorstwa Violetty Wróblewskiej – psychologa, psychocoacha, terapeuty i nauczyciela akademickiego, popularyzatorki zdrowych stylów życia, która może Ci pomóc odkryć właściwy styl życia, jaki warto prowadzić, kiedy masz skłonności do popadania w stany depresyjne czy lękowe, trudno Ci się rozluźnić, masz napięte mięśnie, czujesz się często zmęczona/y, brakuje Ci energii życiowej, poczucia, że Twoje życie ma jakiś sens. Wskaże Ci skuteczne sposoby kompleksowego i holistycznego zadbania o siebie, czyli o swoje ciało, umysł, ducha, psychikę. A szczególnie o swój mózg, który jest często karmiony nieodpowiednim pożywieniem i szkodliwymi dla niego programami mentalnymi.

Książka „Życie i zdrowie masz tylko jedno” autorstwa Violetty Wróblewskiej może Ci też pokazać jak żyć, mimo odczuwanego smutku i bólu psychicznego, przygnębienia i jak to wszystko przemienić w pozytywne działania i postawy wobec życia. Pomoże Ci odkryć Twoje granice psychiczne i fizyczne, których przekraczanie powoduje stany zmęczenia, smutku, niezadowolenia i przygnębienia. Wskaże Ci, jak najlepiej zadbać o siebie i swoją jakość życia. Zachęca do zawalczenia o lepsze życie, pomimo tego, co obecnie przeżywasz. Bo nikt za Ciebie tego nie zrobi. A przede wszystkim długotrwałą, systematyczną pracą nad sobą można stopniowo zmieniać biochemię mózgu w kierunku zdrowo funkcjonującego mózgu.

Druga książka autorstwa Violetty Wróblewskiej pt.Studium sztuki lepszego życia” proponuje Czytelnikowi autocoaching życiowy i ćwiczenia oparte na książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno”.

Informacje o autorce książek „Życie i zdrowie masz tylko jedno” i „Studium sztuki lepszego życia” znajdziesz na stronie internetowej: www.psychologwarszawa.biz.pl, a opinie o książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno” na stronie: http://psychologwarszawa.biz.pl/?opinie-czytelnikow-o-ksiazce-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-,34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>